Bidet – nový rozměr hygieny

Technologie - funkce


Elektronické bidety jsou přídavné bidety, které je možno instalovat na stávající toaletní mísu. Pro využití komfortu bidetu tak není třeba pořizovat samostatnou keramickou bidetovou mísu, díky úspoře místa lze přídavné bidety používat také v malých koupelnách.

Bidety mají tyto funkce (v závislosti na modelu):

ikonka Ovládání funkcí pomocí dálkového ovladače nebo bočními tlačítky. ikonka Počet trysek - jedna nebo dvě samostatné trysky s nastavitelnou polohou.
Každý bidet je tedy vhodný nejen pro omývání po stolici, ale také pro ženskou hygienu.
ikonka Nastavitelná teplota a tlak omývací vody ikonka Předehřátý sedák s nastavitelnou teplotou
Funkce úspory elektrické energie
ikonka Inteligentní senzor přítomnosti uživatele na sedáku
Nastavitelná intenzita a teplota vzduchu při sušení
ikonka Funkce masáž
Funkce pro stimulace tlustého střeva (při zácpě)
ikonka Omývací program pro děti ikonka Pomalé sklápění krytu a sedáku
ikonka Filtrace pachů - uhlíkový filtr lze snadno vyměnit


Instalace


Instalace přídavných bidetů je velice jednoduchá a nový uživatel zvládne instalaci sám. Způsob instalace je popsán v návodu k použití a balení obsahuje vše, co je k instalaci zapotřebí. Přiloženou T-rozbočkou a pancéřovou hadicí se bidet připojí na přívod vody a zapojí do zásuvky. Do montážních otvorů v keramice, sloužících k instalaci toaletního prkénka, se pomocí přiložených šroubů instaluje fixační platforma bidetu. Bidet se na tuto platformu pak již pouze nasune (platí pro bidety U-spa).

Ukázkové video - Japonské WC

Porovnání modelů


U-spa 6035cx U-spa 6235cx U-spa 6210cx
Ovládání funkcí na přehledném postranním panelu -
Ovládání funkcí dálkovým ovládáním - - - -
Počet trysek 2 2 2 1 1 2
připojení na el. Zásuvku
Nastavitelná teplota a tlak omývací vody
Předehřátý sedák s nastavitelnou teplotou
Funkce úspory elektrické energie
Inteligentní senzor přítomnosti uživatele na sedáku
Nastavitelná intenzita a teplota vzduchu při sušení - -
Funkce masáž
Funkce pro stimulace tlustého střeva (při zácpě) - -
Omývací program pro děti - -
Pomalé sklápění krytu a sedáku
Filtrace pachů - uhlíkový filtr lze snadno vyměnit - - - -
Cena 14.990 Kč 13.990 Kč 13.250 Kč 0,00 Kč 0,00 Kč 9.490 Kč


Zdravotní přínosy


Myjeme si ruce, oplachujeme obličej; jak často se však myjeme tam, kde je to opravdu potřeba?!

Je zřejmé, že očista vodou je mnohem důkladnější a hlavně jemnější, než otření toaletním papírem, který po použití toalety většinou používáme. Nespornou výhodou přídavných bidetů je možnost omytí ihned po vykonání potřeby, aniž bychom se museli přesouvat do sprchy či na samostatný bidet. Přídavný bidet ocení tedy zejména handicapovaní lidé, senioři, děti či těhotné ženy, stejně jako kdokoli jiný, kdo dbá o hygienu intimních partií.

Očistu vodou je možné kombinovat též s funkcí masáž, což je velmi účinná prevence hemeroidů. V případě, že uživatel již těmito obtížemi trpí, pomáhá vodní masáž ke zmírnění obtíží, jako jsou pálení a svědění. Masáž stimuluje prokrvení, stejně tak teplý vzduch při sušení eliminuje potřebu toaletního papíru a minimalizuje dráždění pokožky.

Jsou-li bidety využívány pravidelně, mohou zejména u žen ulevit při zánětech močového měchýře a eliminovat kvasinkové infekce.

Přídavné bidety jsou velmi hygienické, protože trysky, kterými je prováděna intimní hygiena, jsou vždy před a po použití automaticky vyčištěny. Ba co více, námi dodávané modely bidetů jsou vyrobeny z anti-bakteriálních materiálů, a zajišťují tak maximální hygienu.

Technická vybavenost jednotlivých bidetů z hlediska zdravotních benefitů:

 • Omývání po stolici dvěmi samostatnými tryskami s nastavitelnou polohou
 • Bidet pro ženskou hygienu
 • Perlivý proud vody pro jemnou a dokonalou očistu
 • Pulsující proud vody povzbuzující činnost tlustého střeva
 • Individuálně nastavitelný proud vody
 • Funkce masáž

Historie


Kuriozita o bidetech

Zdá se, že tento užitečný a diskrétní nástroj začal být používán pro potřeby francouzské kavalerie, a to k osvěžení jejich intimních partií. Protože museli trávit dlouhé hodiny v sedle koní a měli pouze velmi málo času na relaxaci, vymysleli tuto cestu, jak osvěžit ty partie jejich těla, které byly z koňského sedla nejvíce citlivé.

Krátký příběh

Jednoho rána navštívil Marquis d' Argenson madam de Prie, která byla milenkou Louise Henryho Duc de Bourbon; a když vcházel do jejího budoáru, překvapil ji v momentě, kdy seděla na svém „očistném sedátku“, malém kyblíku, vyrobeného ze silného dřeva ve tvaru houslí, který stál na stoličce se čtyřma nohama. Okamžitě se chystal opustit místnost, ale šlechtična ho vyzvala, aby zůstal. Poté co překonal rozpaky, Marquis řekl: „Dovolte madam, abych slavnostně zahájil očistu vašich ……“ Tento citát z roku 1726, který pochází z „Mémories“ od francouzského ministra zahraničí, Luise de Voyera, Marquis d´Argenson podal první svědectví o existenci bidetu.

Historie bidetu
 • V 18. století se jeden obchodník, který přesně nerozuměl tomu, k čemu vlastně bidet slouží, rozhodl dát ho do výprodeje jako penál na housle.
 • Jednoho dne obdaroval Cardinal de Bernis paní Giulianu di Santacroce dárkem: vyřezaným postříbřeným bidetem. Šlechtična, která neměla ani zdání, na co lze dárek použít, jej využila jako podnos na servírování velkého kapouna při luxusním vánočním banketu.

Historie bidetů je propletena s francouzskou šlechtou. Tak jako pro Madame de Prie, byly některé bidety vyrobeny také pro Marquise de Pompadour, vévodkyni z Bedfordu a Madame de Talmont.

Důležitá data

1726 První důkaz o existenci bidetu (Mémories by Louis de Voyer, marquis D'Argenson)
1739 Letáky inzerující bidety jsou v oběhu v Paříži
1837 – 1901 Během viktoriánské doby se bidet přestěhoval z ložnice do koupelny
1928 „La Rinascente“ zařadil bidet do katalogu mezi položky do koupelny. Slogan „ malý kbelík pro lidi se zdravotními problémy“ byl jakési alibi pro prodejce, aby se vyhnuli obtěžování citlivých zákazníků, ve skutečnosti konzervativní měšťané považovali bidet za nástroj obchodu nevěstek a tolerovali jeho použití pouze u nemocných lidí.
1957 Hans Maurer, švýcarský občan, zkonstruoval první „douche WC“, předchůdce elektronického bidetu.


Životní prostředí


 • K produkci 1 kg toaletního papíru (což je cca 13 roliček) je zapotřebí 300 litrů vody, 2,7 kg dřeva, 1,3 g uhličitanu vápenatého, 85 g síry a 40 g chlóru.
 • Toaletní papír v rolích byl poprvé představen v roce 1857 v Americe.
 • Bidety jsou ekologické, ve skutečnosti pomáhají redukovat spotřebu toaletního papíru až o 80-90% a značně zmenšují spotřebu vody.
Forest

Ze studie, uskutečněné WWF (World Wide Fund for Nature) je prokazatelné, že každý den, na celém světě, skončí jako toaletní papír v záchodové míse celkem 270.000 stromů. Podstatou surového materiálu na produkci papíru je jedna z nejdůležitějších složek dřeva – celulóza.

Stromy pomáhají udržovat koncentraci oxidu uhličitého v atmosféře na stabilní úrovni (pomocí fotosyntézy). Údaje z World Resource Institute ukazují, že odlesňování je zodpovědné za emise nejméně 7 bilionů tun oxidu uhličitého (CO2) za rok (1/5 z celkového množství), čímž má přímý vliv na úkazy jako jsou skleníkový efekt, který může způsobovat globální oteplování.

Velmi často je přírodní zalesnění nahrazováno řízenou heterogenní výsadbou. Tyto stromy, jednotného druhu a věku pak mají vliv na charakter podrostu a v něm žijící fauny. K tomu, aby rychle vyrostly, je třeba užívat pesticidů a dalších látek, takže lze předpokládat jasné poškození životního prostředí, zejména pak půdy.

V papírnách se k bělení papírové drtě používají chemikálie s chlorem, což vytváří škodlivé směsi (dioxiny), které končívají v mnoha případech v odpadních vodách, čímž vyvolávají vážné poškození vodní flory a fauny. Použitý toaletní papír odchází z toalety spolu s odpadní vodou, kterou je potřeba nákladně čistit.